ORDINACE ESTETICKÉ MEDICÍNY

MUDr. Pavlína ŠŤASTNÁ

11:28 30.08.2011

AMINOKYSELINOVÁ SUBSTITUČNÍ TERAPIE (AST)

 

S radostí Vám oznamujeme, že jsme na našem pracovišti začali používat zcela nový způsob fyziologického omlazování pokožky – aminokyselinovou substituční terapii, která je již více než 5 let s úspěchem používána v mnohých státech Evropy. Je to přirozená biostimulace fibroblastů ( buněk produkujících kolegen ) pomocí speciální aminokyselinové směsi ve formě injekcí (Jalupro), přípravků pro domácí péči a pitného doplňku (Proglyme).


Aminokyselinová substituční terapie (AST)

 

Aminokyselinová substituční terapie (AST): indikace, mechanizmus působení, možnosti kombinace s dalšími estetickými procedurami

Na trhy Česka a Slovenska vstoupil nový způsob fyziologického omlazování pokožky –aminokyselinová substituční terapie, která je již více než 5 let s úspěchem používána v mnohých státech Evropy. Je to přirozená biostimulace fibroblastů pomocí speciálního aminokyselinového klastru ve formě injekcí (Jalupro), přípravků pro domácí péči a pitného doplňku (Proglyme).

Silikonová replika oblasti nasolabiální rýhy

ast1jpg.jpg   ast2.jpg   ast3.jpg   ast4.jpg

 

Z fyziologického hlediska ovlivňuje věkové změny pokožky celá řada procesů, zasahujících především do dermální vrstvy: snižuje se množství fibroblastů a jejich schopnost vytvářet kolagen, elastin a glykozaminoglykany,  následkem čehož klesá tonus a elastičnost kůže.

Procesy vadnutí pokožky jsou také bezprostředně spojeny se změnou stavu samotného kolagenu. V průběhu času se počet mezimolekulárních vazeb bílkovin (kolagenových příčných vazeb) zvyšuje, což vede ke zvýšení rezistence kolagenu vůči působení fermentů. Nadbytečné množství metabolicky inertní bílkoviny vede k poruše látkové výměny v tkanivu pokožky a k její degradaci.

ast-t0.jpg   ast-t1.jpg   ast-t4.jpg   ast-t4.jpg

                  Т0                                                  T1 - 1 měsíc po                          T4 - 4 měsíc po                           T6 – 6 měsíc po

Jedním z nejúčinnějších fyziologických způsobů zvýšení syntézy kolagenu je aminokyselinová substituční terapie. 

Provádí se pomocí lokální injekční aplikace přípravku pro biorevitalizaci pleti, který se skládá ze směsi aminokyselin (aminokyselinový klastr – AKK) a hyaluronové kyseliny (Jalupro, Professional Dietetics, Itálie) a také krémů a pitného doplňku (Proglyme, Professional Dietetics, Itálie).

Je třeba poznamenat, že AKK je směsí stanovených aminokyselin (glycin, Lprolin,L-lyzin monohydrochlorid, L-leucin), která je přísně vyvážena nejen kvantitativně, ale i z hlediska stereometrie – prostorové struktury molekul.

AKK optimalizuje procesy hojení jizev, zkracuje dobu rehabilitace (na 40%) po provedení estetických zákroků, zvyšuje sílu a elastičnost kůže, snižuje reliéfnost pokožky, zvětšuje efekt po provedení dalších estetických procedur, zajišťuje výrazný a dlouho přetrvávající efekt.

 

Indikace pro užívání přípravku Jalupro: 

 • foto a chronostárnutí pokožky obličeje a těla (vrásky, ptóza, a/nebo snížení turgoru tkání, elastóza atd.),
 • strie různého stáří, 
 • příprava na estetické procedury (plastické operace, laser, rádio lifting, elektroporace, mezoterapie, IPL ) a následná rehabilitace                

 

Kontraindikace pro užívání přípravku Jalupro: 

přípravek se nesmí používat při dermatologických onemocněních v oblasti provádění terapie (včetně ekzémů a lupénky), při cukrovce léčené inzulinem, těhotenství, v období kojení, po terapii proti rakovině (6 měsíců před procedurami), přecitlivělost na složky obsažené v přípravku.

 

 • Kůra: 1 procedura týdně ( cena 2500-3000 Kč)  po dobu 4-6 týdnů
 • Doba přetrvávání efektu: do 6 měsíců
 • Udržovací kůra: s intervalem nejdříve za 1 měsíc
 • Pro optimální výsledek: kůra procedur 2x ročně

 

Protokoly kombinace s jinými estetickými procedurami:

 • Radio lifting, laserové omlazení - před: 2 procedury v průběhu 15 až 30 dní, po: 6-8 procedur jednou za měsíc
 • Frakční laserová terapie - před: 2 procedury v průběhu 15 až 30 dní, po: 6 procedur jednou za měsíc (mezi procedurami laserové terapie)
 • IPL - před: 1 procedura za 15 dní, po: (za týden): 2 procedury 1 krát týdně
 • Příprava na plastickou operaci – 1-2 procedury 72 hodin před operací

 

Nejviditelnější a nejdéle přetrvávající efekt se dosahuje vespojení s domácí péčí a užíváním pitného doplňku Proglyme.

 

Více na videu zde