ORDINACE ESTETICKÉ MEDICÍNY

MUDr. Pavlína ŠŤASTNÁ

 

Odstranění tukových polštářků a podbradku – injekční lipolýzou

Sportujete, zdravě jíte, ale pořád se nemůžete zbavit tuku nebo celulitidy určitých partií? 

 

Injekční lipolýza je jednou z nejnovějších metod estetické medicíny, která zbavuje tělo přebytečného tuku. Tato technika je určena především těm, kteří se nemohou zbavit tukových polštářků dietou ani cvičením a nechtějí podstoupit liposukci. Na rozdíl od ní je však tuk při injekční lipolýze odstraněn naprosto rovnoměrně.

Injekční lipolýza se v žádném případě se nepoužívá pro léčbu obezity! Při odstraňování většího množství tuku zůstává metodou volby liposukce. 

Pomocí injekční lipolýzy se dají zmenšit téměř všechny partie těla, nejčastěji se však používá k redukci malých tukových depozit např.podbradku, oblast boků, ale i břicha, vnitřní strany stehen, u mužů též oblasti prsou, dále k odstranění zbytků tukové tkáně po liposukci a ke zmírnění celulitidy. 

Tato metoda také zvyšuje pevnost a elasticitu kůže.

Injekční lipolýza se provádí ambulantně, zákrok je téměř bezbolestný a pacient odchází ihned domů. Pro dosažení optimálního výsledku je většinou nutno provést dvě až šest ošetření s odstupem přibližně 6-8 týdnů.

Jak zákrok probíhá?

Během lipolýzy se pomocí několika mikroinjekcí aplikuje látka fosfatydylcholin (neboli lecitin) přímo do nežádoucího nahromaděného tuku, je možné také použít dermaroller váleček s dostatečnou délkou jehliček. Samotný zákrok není náročný trvá přibližně 30 minut. Zákrok je bezbolestný, proto není prováděn v anestezii a to ani lokální.

Co je fosfatydylcholin (lecitin)?

Fosfatydylcholin je přírodní produkt získaný ze sojových bobů a vyráběný rovněž v těle. Tento enzym štěpí tuky na malé části, které jsou přirozenou cestou eliminovány z těla.

Které partie můžete díky injekční lipolýze zlepšit?

pred_lipolizou.jpg po_lipolize.jpg
Před lipolýzou Po lipolýze

 

podbradek, krk a tváře

stehna a hýždě

dolní a horní část břicha

kolena, ramena, ruce a zádaCo dělat před ošetřením?

Pokud používáte léky na ředění krve, poraďte se s lékařem, který Vám je předepsal, o vhodnosti vysazení minimálně 1 týden před zákrokem.

 

Co mě čeká po ošetření?

Ihned po ošetření můžete jít domů a vrátit se ke svým běžným činnostem. Po 3 dnech se zpravidla vše vrací do normálního stavu. Doporučujeme pít nejméně 2 litry vody denně aby se rozpuštěný tuk z Vašeho těla snáze vyloučil. 

Dále je vhodná racionální dieta, dostatečná fyzická aktivita a užívání vitamínů, minerálů a antioxidantů. 

Ošetřené místo bude těsně po aplikaci zarudlé a oteklé. V ojedinělých případech se mohou objevit modřinky.Ty však brzy vymizí. Dva až tři dny může přetrvávat citlivost, bolestivost a pocity tepla dané partie těla. 

 

Výsledek lipolýzy

Efekt injekční lipolýzy je patrný asi za 4 týdny, kdy se tuk postupně rozpouští. Závisí ovšem také na struktuře podkožní tkáně a jejím prokrvení. Velkou výhodou je, že tuk je odstraněn rovnoměrně. Ošetření má příznivý vliv na kolagen, čímž je dosaženo stahujícího efektu kůže. Ideální je podstoupit 2-4 ošetření s odstupem 6-8 týdnů, aby došlo k výraznému zmenšení obvodu dané oblasti. Výsledek je permanentní při zachování stejné hmotnosti. Pro odstraňování celulitidy se využívá metoda neinvazivní mezoterapie.

Efekt je možné podpořit a zesílit manuální či přístrojvou lymfodrenáží 2x týdně 

lipoliza_aplikace.jpg 

Aplikace injekční lipolýzy

Stavy před a po injekční lipolýze (po 1 ošetření)


pred_lipo_1.jpg pred_lipo_1.jpg

 

pred_lipo_2.jpg  po_lipo_2.jpg

pred_lipo_3.jpg  po_lipo_3.jpgKontraindikace

Injekční lipolýza nesmí být nikdy provedena u těhotných či kojících žen, při alergii na sóju a vejce, při krvácivých stavech, u diabetiků, u pacientů s autoimunitními a cévními chorobami, nebo během probíhající infekce.

 

Ceník injekční lipolýzy

Ošetření podbradku 2.200,- Kč/1 sezení

Ostatní partie

 

1.- 2. ošetření 2.000,- Kč/1 sezení
3.– 5. ošetření 1.800,- Kč/1 sezení
6. ošetření a více 1.500,- Kč/1 sezení

závisí na rozsahu ošetřované plochy a množství spotřebovaného materiálu