ORDINACE ESTETICKÉ MEDICÍNY

MUDr. Pavlína ŠŤASTNÁ

Piercing dermarollerová terapie

Chcete omladit svoji pleť rychle, účině, bez rekonvalescence a razantněji než jen běžnými kosmetickými metodami či krémy? 

Máme pro Vás – Piercing dermarollerovou terapii !  Jemnou alternativa laseru, kyselinových peelingů a vyhlazování vrásek. 

Podstata této mírně invazivní metody spočívá v nanesení účinné látky (nejčastěji kyselina hyaluronová, vitamíny, minerály) na pokožku. Poté se na kůži přiloží peercing-rollerový válec, který je opatřený různě dlouhými mikrojehlicemi. Peercing-roller zasahuje rohovou vrstvu pokožky, vytváří v ní bezpečnou bránu, usnadňuje průnik aktivních látkek do hlubších vrstev pleti a současně působí jako specifická masáž podporující tvorbu kolagenu.

 

Co to je peercing-dermarollerová mezoterapie?

Existují dva hlavní proudy mezoterapie. První pochází z USA a je založený na aplikaci látek zejména do škáry a podkoží. Druhý směr se rozvíjí v Evropě. V jeho pojetí je mezoterapie především injikací kyseliny hyaluronové do pokožky a škáry pro účely jejich hydratace. Oba směry se prolínají a hranice mezi nimi se zužuje. Obecně lze říci, že evropská cesta je z hlediska nežádoucích účinků bezpečnější a více se brání používání látek s nejistým účinkem. Zcela novým směrem je použití metody peercing-rollerové mezotearpie. Podstata této metody spočívá v nanesení účinné látky (nejčastěji kyselina hyaluronová) na pokožku. Poté se na kůži přiloží peercing-rollerový válec, který je opatřený různě dlouhými mikrojehlicemi s variabilním zakončením. Ty jsou tak jemné, že poranění hlubších vrstev je vyloučeno. Kůže dobře snáší všechny části válečků, vedlejší účinky doposud nejsou známy. Jiná délka a zakončení jsou pro lékařské účely a jiná pro kosmetiku. Povrchověji působící peercing-roller zasahuje rohovou vrstvu pokožky, usnadňuje průnik aktivní látky do pleti a současně působí jako specifická masáž podporující tvorbu kolagenu. Desítky drobných jehelců na válci výrazně urychlují proces mezoterapie a umožňují efektivní.

 

Na co je peercing-dermarollerová mezoterapie vhodná?

Obnova mladistvého vzhledu pokožky 

Revitalizace a rehydratace oblasti hrudníku (včetně zpevnění poprsí) 

Potlačení drobných a středních mimických vrásek v oblasti obličeje a krku 

Zesvětlení benigních hyperpigmentací včetně melasma 

Potlačení hypotrofických jizev, snížení jejich hloubky. 

Redukce "pomerančové kůže" zejména v oblasti hýždí a stehen. 

Strije - Podpora tvorby kolagenu, který omezuje rozvoj pajizévek v podkoží. 

Zjemnění a vyhlazení pleti po akné 

Nanášením krémů, gelů nebo liposomů proniká epidermální vrstvou do kůže maximálně 0,3 % účinných látek v nich obsažených. Přes 99,7% těchto látek se ztrácí. Vrchní vrstva kůže- epidermis pracuje proti nanášeným substancím a tlačí krémy na povrch. Epidermis tvoří pro kosmetiku tzv. "uzavřenou jednosměrku" Hlubokého působení nemůže být běžným nanášením krému nikdy dosaženo. Pomoci dermarolleru je možné epidermální bariéru bez námahy a vedlejších účinků překonat. 

p1.png

Tato nová dynamická metoda ošetření kůže má mnohé výhody: hluboké vpravování lipofilních a hydrofilních účinných látek, působení kosmetických produktů je mnohem vyšší, větší molekuly mohou proniknout zavřenou epidermální vrstvou, přímé dávkování účinných látek, bezbolestné a jednoduché použití. 

 

U dermarolleru se jedná o malé válečky, které jsou osázeny mikrojehličkami. Ty jsou tak jemné, že poranění hlubších vrstev je vyloučeno. Kůže dobře snáší všechny části válečků, vedlejší účinky doposud nejsou známy. 

 

Účinky:

1.  Obličej a dekolt

  • obnova hydratace, tonusu a elasticity pokožky,
  • zjemnění trudovité pokožky po akné
  • vyhlazení hypotrofických jizev
  • omezení vrásek
  • ošetření pleti po akné
  • stimuluje tvorbu kolagenních vláken
  • léčba hyperpigmentací

 

2. Tělo

  • redukce celulitidy a strií

 

Peercing – dermaroler

Peercing-dermaroler je certifikovaný jako zdravotnický prostředek. Je to pohyblivý válec pokrytý 192 velmi ostrými a tenkými mikrojehlami vyrobenými z chirurgické oceli či titanu . Průměr každé jehly je 0,07 až 0,2 mm. Dermaroller umožní dopravit do pleti účinné látky, tedy vitamíny, minerály, kyselinu hyaluronovou.

Proč dermaloroller?

léčba je zcela přirozená 

poskytuje výborné výsledky srovnatelné s laserovým ošetřením 

radikálně se zvyšuje absorpce krémů a sér 

vyhlazení hlubokých a odstranění jemných vrásek

obnovení správného napnutí pokožky 

podporuje tvorbu kolagenu a elastinu v pleti 

redukce jizev a strií 

údržba pokožky, která způsobuje mnohem mladší vzhled 

minimální nebo žádná doba zotavení 

je vhodné pro všechny typy pokožky, může být používán i na tenkou pokožku 

nezpůsobuje poškození pokožky 

 

 

Jak probíhá ošetření ?

Ošetření trvá cca 60 min. Po předchozí pečlivé desinfekci a event. nanesení znecitlivujícího krému se nanese účinné serum (nejčastěji kyselina hyaluronová či směs aminokyselin) na pokožku . Poté se na kůži přiloží peercing-rollerový válec, jímž se opakovaným rolováním naruší povrchová struktura pokožky a vytvoří se transportní kanály pro účinné látky.  Ke krvácení při tomto ošetření dochází velice zřídka, přesto je třeba je zachovávat sterilní podmínky, které jsou v naší ordinaci samozřejmostí. Po aplikaci je na pacientovi zásah vidět 1-2 dny v podobě zarudnutí event. nepatrných vpichů. Druhý nebo třetí den již není patrné. Ošetření není bolestivé, ale je možné použít lokální anestetika. Někdy pacienti pociťují svědění a zvýšené napětí kůže, ovšem žádnou bolest. 

V klinické studii bylo prokázáno, že se vytvoří dvojnásobné množství reprodukovatelného kolagenu, než které je k dispozici před ošetřením. Dermaroller je možné používat libovolně často. Nemá však smysl opakovat ošetření v kratších intervalech než 6,8 až 10 týdnů, neboť je to doba působení jehel, v této době funguje působení dermarolleru samo o sobě. Dermaroller neodstraňuje žádnou tkáň, laser je efektivnější, ale odstraňuje i zdravou kůží. Dermaroller nechává kůži v klidu a vytváří nové struktury. Má jiné indikace, je pro pacienta spolehlivý a komfortní. Při spojení z mezoterapií je možné dosáhnout překvapivých, kladných výsledků na pleti. 

 

Piercing dermarollerová terapie  je jemná alternativa laseru, kyselinových peelingu a vyhlazování vrásek. 

 

 

Principy účinku

Princip účinku v úrovni kůže je snadno vysvětlitelný

p2.jpg

Působení peercing-dermarolleru je založeno na schopnosti podporovat vlastní regenerační aktivitu organizmu. Vstup mikrojehlic do kůže stimuluje nervová zakončení ve škáře a podkoží, avšak jehlice jsou tak tenké, že při použití nevyvolávají poškození kůže. Tím zůstává plně zachována bariérová funkce pokožky. Stimulace koncových nervových zakončení spouští fyziologickou kaskádu reakcí, které vedou k procesu hojení. Klíčovou roli hrají kožní buňky v okolí mikropórů, které se vytvoří po peercing-dermarollingovém ošetření. Uvolňují signální molekuly, které aktivují tvorbu nových buněk, zejména fibroblastů. Tyto buňky jsou ve škáře zodpovědné za novotvorbu kolagenních a elastických vláken. Současně fibroblasty migrují k mikropórům a uzavírají je. Uzavření se děje velmi rychle, takže histologicky nelze zjistit žádné poškození tkáně.

 

Proč působí peercing-rollerová terapie proti hypotrofickým jizvám? 

Tvorba kolagenních vláken  pomocí peercing-dermarolleru vede ke zpevnění (zhutnění) škáry a k vyplnění atrofických jizev. Tyto jizvy mohou vznikat například po prodělaných zánětech kůže typů akné, po neštovicích nebo jako důsledek hlubších kožních infekcí, případně jako poúrazové následky. Jediný vpich jehlou nemůže ovlivnit atrofické jizvy. Avšak stovky mikrojehelců na válci peercing-dermarolleru vyvolává proces novotvorby kolagenu.

 

Jak působí peercing-dermaroller na omlazení pokožky, na její vypnutí nebo při odbourávání tuku v podkoží? 

Novotvorba kolagenních vláken celkově pozitivně působí na strukturu kůže. Navíc dochází ke stimulaci fyziologické obnovy nejsvrchnější vrstvy kůže – pokožky - aktivací dělení keratinocytů. Drobné mikropóry rovněž usnadňují lokální prostup vybraných látek do hlubších vrstev pokožky. Na tomto principu jsou založena séra pro mezoterapii

p3.jpg

Mikropóry v pokožce, které vznikly bezprostředně po dermarollingu, se uzavírají do 10 až 15 minut po výkonu.

 

Na co je peercing-dermarollerová mezoterapie vhodná?

Obnova mladistvého vzhledu pokožky 

Revitalizace a rehydratace oblasti hrudníku (včetně zpevnění poprsí) 

Potlačení drobných a středních mimických vrásek v oblasti obličeje a krku 

Zesvětlení benigních hyperpigmentací včetně melasma 

Potlačení hypotrofických jizev, snížení jejich hloubky. 

Redukce "pomerančové kůže" zejména v oblasti hýždí a stehen. 

Strije - Podpora tvorby kolagenu, který omezuje rozvoj pajizévek v podkoží. 

Zjemnění a vyhlazení pleti po akné 

 

Kontraindikace 

Výkon peercing-dermarollingu může být provedený pouze na zdravé kůži!

Relativní kontraindikace

Těhotenství, kojení, kožní onemocnění probíhající mimo místo aplikace, poruchy srážlivosti krve, výrazně stresový typ člověka.

Absolutní kontraindikace

Kožní onemocnění probíhající v místě aplikace, akutně probíhající onemocnění, onemocnění ovlivňující funkci imunitního systému, solární erytém, známá přecitlivělost na některou ze složek aplikovaných sér.

 

Cena

se pohybuje od velikosti ošetřované plochy od 1000 – 1500 Kč a je přímo závislá rovněž na aplikovaném materiálu. 

Revitalizace, hydratace, zlepšení tonus pleti obličeje 1.000 - 1.500 ,-

Jemné únavové vrásky v okolí očí, úst a na čele 1.000 - 1.500 ,-

Střední mimické vrásky v okolí očí, úst a na čele 1.000 - 1.500 ,- 

Ošetření "celulitidy" v partiích hýždě a stehna 1.500 - 1.800 ,- 

Léčba Hypotrofických jizev (do 5 jizev) do 1.500 ,-

Strie v podbřišku do 1.500 ,-

Zesvětlení pigmentu 1.000 - 1.500 ,- 

 

Výsledky práce

Ošetření trvá 60 minut, je prakticky bezbolestné a velmi efektivní.

Viditelný výsledek je patrný po prvním ošetření.  Pro dlouhotrvající efekt se doporučuje sezení opakovat. Ošetření je možné provést kdykoliv v průběhu roku.

Výsledky přetrvávaní až jeden rok!

p4.jpg

p5.jpg

p6.jpg

p7.jpg