ORDINACE ESTETICKÉ MEDICÍNY

MUDr. Pavlína ŠŤASTNÁ

Redukce celulitidy – injekční mezoterapií

Celulitida vzniká v důsledků nedostatečné funkce lymfatického systému odvádět splodiny a odpadní látky buněčného metabolismu z mezibuněčných prostor. V kombinaci s nedostatkem pohybu, nedostatečným pitným režimem a nesprávnou životosprávou dochází k usazování přebytků vody, tuků a odpadových látek buněčného metabolismu v mezibuněčných prostorách. Vzniká efekt tzv. pomerančové kůže (nevzhledné hrbolky), kterou často trpí dokonce i hubené ženy.  Celulitidu nejčastěji najdeme v oblasti stehen, hýždí nebo boků, ale nevzniká nadváhou, jak si mnohé ženy myslí. Tento stav kůže je způsoben hormonem estrogenem (týká se více než 90% všech dospělých žen).

Mít hladkou a pevnou kůži v oblasti hýždí a stehen je vroucím přáním většiny žen. V naší ordinaci Vám nabízíme ke korekci celulitidy metodu injekční mezoterapie.

Více info:

Ošetření celulitidy mezoterapií

Jedná se o metodu ambulantní. Tento způsob léčby umožňuje viditelné zlepšení pomerančové kůže. Používají se různé kombinace látek , které injekčně vpravené do podkoží rozpustí tuk a zjemní povrch kůže. Zlepší se lymfatický a žilní tok. Tím se zmírní i otoky a prosáknutí. Pro zvýšení účinnosti mezoterapie je nezbytně nutné tuto léčbu kombinovat s dietou (při nadváze) a s fyzioterapií (drenáže, elektroterapie…)."

Průběh zákroku

Mírnou bolestivost zákroku zmírňujeme aplikací znecitlivujícího krému  minimálně 1 hodinu před vlastní aplikací. Samotné ošetření trvá podle rozsahu ošetřované plochy několik desítek minut. Mikroinjekce  jsou aplikovány do hloubky přibližně 8–10 mm. Injekční metodou docílíme vpravení 100 % účinné látky do pokožky. Po dokončení aplikace bývají obvykle vidět stopy – pupínky, otok a bolestivost ošetřené oblasti. Tyto nežádoucí účinky  mizí během několika dní. Po ošetření je nutné se chránit před slunečním zářením použitím vhodného ochranného krému po dobu 2 týdnů. Jiných omezení není třeba.

Při léčbě preparáty redukujícími celulitidu je vhodné dodržovat pitný režim, racionální dietu, vyloučit kávu a alkohol a vyvíjet přiměřenou fyzickou aktivitu. Efekt je možné podpořit a zesílit masážemi, zábaly nebo manuální či přístrojovou lymfodrenáží 2x týdně.. K rychlejšímu vstřebání hematomů lze využít různá externa (Lioton, Reparil gel, Heparoid, Hirodid…)

Doporučený počet ošetření ( kůra) závisí na stupni celulitidy. Obvyklá frekvence je 1 ošetření za 4–6 týdnů, celkem 10–15 ošetření. Dosažené zlepšení pak přetrvává v závislosti na životním stylu několik měsíců, někdy i rok.

 

 celulitida_vyledky01.jpg celulitida_vyledky02.jpg

 

 

 

výsledky mezoterapeutického ošetření celulitidy horních stehen