ORDINACE ESTETICKÉ MEDICÍNY

MUDr. Pavlína ŠŤASTNÁ

Rejuvenizace – mezolift - omlazení vzhledu

Investujete do drahých krémů?

Chodíte často ke kosmetičce a vrásky přibývají?

Dopřejte si rejuvenizaci a změny ve vašem obličeji, dekoltu či rukou si všimne i okolí.

Důvěřujte novým lékařským metodám a lékařům!

 

Přibývající léta, náš špatný životní styl plný spěchu a stresu, pobyt na slunci, nevyvážená strava – to všechno jsou faktory, které nepříznivě ovlivňují stav naší pokožky a kumulaci tukových zásob. Mezolift je bezpečný způsob, jak odstranit napáchané škody a zpomalit přirozený proces stárnutí. 

mezofit_pomeranc.jpg

Do unavené pokožky se injekčně vpravují chybějící živiny, důležité pro její biologickou rovnováhu, čímž je umožněna skutečná restrukturalizace kožní tkáně.

Omlazení pleti (rejuvenizace) metodou mezolift se používá v estetické dermatologii řadu let. Velmi populární je ve Francii, kde vznikla, dále v Jižní Americe a ve své oblibě stále roste i v Evropě.

 

Co je podstatou rejuvenačního mezoliftu a jaké problémy řeší? 

Při mezoliftu se injekčně kůže a podkoží obohacuje o kyselinu hyaluronovou, vitamíny, aminokyseliny, minerály, antioxidanty, medikamenty odbourávající tuk či redukující celulitidu. s cílem ovlivnit kvalitu celé kůže a v určité míře i podkožní tkáně .Aplikované prostředky při injekčním podání přímo do tkáně působí cíleněji a s větší účinností než při zevní aplikaci. Bez operativního zákroku dochází ke zlepšení krevního a lymfatického zásobení kůže, čištění kůže a to napomáhá zlepšení jejího vzhledu. Již samotná mikrotraumatizace podkožní tkáně injekční aplikací vede k prokazatelné regeneraci kolagenních a elastických vláken. Hojně je užívána k léčbě stárnoucí pokožky v oblastech dekoltu, obličeje a rukou. Zlepšení napětí pleti a zvýšení hydratace se postupně dostavuje v průběhu několika dní. Dosažené zlepšení pak přetrvává v závislosti na životním stylu několik měsíců, někdy i rok.

 

Jakým  způsobem  mezolift bojuje proti stárnutí?

Pro aplikaci do kůže v oblastech obličeje, dekoltu a hřbetu dlaní jsou užívány speciální roztoky obohacené vitamíny A, B, C a E, které aktivizují buňky a tím stimulují tvorbu kolagenu. Pro vypnutí vrásek a nerovností je přidávána také kyselina hyaluronová, ta je tzv. hydrofilní (miluje vodu). Tato vlastnost má zásadní vliv na hydrataci pokožky, což je základ pro její zdraví a mladistvý vzhled.

Jak rejuvenační mezolift probíhá?

mezofit.jpg 
     Provedení mezoliftu

Mezolift je metodou ambulantní. Celé terapii předchází konzultace s odborníkem, který navrhne speciální složení roztoku vzhledem k cílové oblasti a jejímu stavu. Samotné ošetření trvá podle rozsahu ošetřované plochy několik desítek minut a to formou opakovaných vpichů do cílové oblasti. Injekční jehly jsou velice tenké, proto aplikace NENÍ bolestivá. Pokud by však pacient určité nepohodlí cítil, je možno použít znecitlivující mast cca 1 h před vlastní aplikací. Po dokončení aplikace bývají obvykle vidět stopy – pupínky, někdy drobné modřinky. Make-up je možné aplikovat již den po ošetření. Po ošetření je nutné se chránit před slunečním zářením použitím vhodného ochranného krému po dobu 2 týdnů. Jiných omezení není třeba.

 

Vedlejší nežádoucí účinky 

Mohou se vytvořit drobné modřinky, které se za několik dní vstřebají.

 

Jaké jsou výhody mezoliftu?

• neinvazivita, málo bolestivý zákrok, vysoká účinnost;

• dlouhé zachování výsledků po absolvování kúry;

 

Jaké jsou vedlejší účinky a následná omezení?

Make-up je možné aplikovat již den po ošetření. Po aplikaci rejuvenačních preparátů do oblasti obličeje, krku a hřbetů rukou je nutné se chránit před slunečním zářením použitím vhodného ochranného krému po dobu 2 týdnů. Jiných omezení není třeba.

Obecně však platí bezprostředně po aplikaci rejuvenačních preparátů do oblasti obličeje, krku a hřbetů rukou omezit pobyt na slunci (nutno používat ochranné prostředky s faktorem 50+) po dobu 2 týdnů. Make-up je možné aplikovat již den po ošetření. Jiných omezení není třeba. Před zákrokem je nutné vyhnout se kofeinu či vysadit léky snižující krevní srážlivost.

 

Kdy jsou vidět výsledky a jak dlouho přetrvají?

Výsledek závisí na stavu řešeného problému, a proto je třeba mít reálná očekávání. V průměru zaznamenají pacienti zlepšení během dvou až tří sezení. Určité změny jsou patrné již po první aplikaci. První dvě ošetření následují měsíc po sobě, třetí za tři měsíce. Jejich četnost určí lékař. Vynikajících výsledků je dosaženo zejména v kombinaci se správnou výživou – příjmem bílkovin a pitným režimem. Navzdory veškerým snahám přirozené stárnutí zastavit nelze, z tohoto důvodu je doporučováno zhruba dvakrát do roka mezoterapii opakovat.  

Léčebné roztoky k tomuto účelu používané, obsahují vysoké koncentrace vitaminů, aminokyselin, koenzymů, peptidů a nezasíťovanou kyselinu hyaluronovou.           

Injekční metodou docílíme vpravení 100 % účinné látky do pokožky.

Dermarollerem se podaří dopravit do pokožky až 80 % účinné látky (viz samostatná kapitola o Piercing dermarollerové mezoterapii )

mezofit2.jpg

Ošetřované lokality:
 

  • obličej
  • krk
  • dekolt
  • hřbety rukou

 

Aplikační schema

Závisí na typu použité látky. Obecně ale platí, že k dosažení žádoucího a trvalejšího účinku je třeba ošetření opakovat v intervalech po 1 - 4 týdnech 4 - 6 krát, k zachování efektu slouží udržovací terapie 1x za 1-3 měsíce.. V případě krku lze zvýšit aplikaci 1x za 2 týdny. Doporučuje se ošetření opakovat 1x ročně.

 

Mezolift se doporučuje již při prvních známkách stárnutí, ochabnutí a únavy pleti. Podle potřeby je mezolift možné kombinovat s dalšími metodami estetické dermatologie, jako je úprava mimických vrásek botulotoxinem či hlubokých vrásek výplňovými materiály, nebo kúře chemického peelingu.

 

Cena za jedno ošetření závisí na velikosti ošetřované plochy, typu  a množství použitých účinných látek-cca od 1000 - 3000 Kč